O nás

O společnosti

Jsme česká technologická společnost, která se specializuje na záchranu a obnovu dat z paměťových médií

 • Zachraňujeme disky, RAID pole, paměťové karty z fotoaparátů a chytrých telefonů (Apple i Android) a mnoho dalšího. U běžných potíží máme při rychlém a správném jednání šanci na záchranu okolo 80-90 %
   
 • Používáme speciální nástroje a za víc než 20 let praxe jsme jimi zachránili tisíce skoro ztracených rodinných fotek, videí a rozepsaných diplomek. Přesvědčte se sami - více než 70 recenzí na Google.
   
 • Pamatujte, že vlastním neodborným zásahem snižujete šanci na záchranu. Nechte to na nás. Svoz a diagnostika zdarma, případně jsme 7 minut pěšky od metra B/C Florenc.    

Náš tým

Ing. Ondřej Nadrchal
Ing. Ondřej Nadrchal Ing. Ondřej Nadrchal vystudoval ČVUT-FEL v Praze. Elektronika je jeho hobby i profese. Je předním českým specialistou v oboru záchrany dat, kterou se zabývá od roku 1992. Původně pracoval ve společnosti TDP-Ontrack a od roku 2018 je součástí týmu DataHelp. Je specialistou na fyzicky poškozené disky a ostatní paměťová média. Je autorem řady technologických postupů používaných pro záchranu dat.
 
Eduard Skýva
Eduard Skýva Absolvoval SPŠ elektrotechnickou. Záchranou dat se profesně zabývá od roku 2005, kdy nastoupil do společnosti DataHelp. Je specialistou na Linux, unixové systémy RAID pole a poškozené souborové systémy od APFS až po ZFS. Programuje v C++, Pearlu, Pythonu.
 
Mgr. Štěpán Mikeš
Mgr. Štěpán Mikeš Vystudoval PřF UK (obor matematické modelování). V roce 2003 založil společně s Alešem Wagnerem společnost DataHelp. Má na starosti vývoj a rozvoj technologií pro záchranu dat.
 
Ondřej Jelínek
Ondřej Jelínek Absolvoval SPŠ elektrotechnickou. Záchranou dat se profesně zabývá od roku 2014, kdy nastoupil do společnosti DataHelp. Specializuje se na záchranu dat z paměťových karet, USB flash disků a telefonů a dalších medií na bázi paměťových čipů.
 
Aleš Wagner
Aleš Wagner V roce 2003 založil společně s Mgr. Štěpánem Mikešem společnost DataHelp. Má na starosti fungování společnosti po obchodní stránce.
 
Pavel Brunclík
Pavel Brunclík Absolvoval SPŠ elektrotechnickou v Plzni (obor Digitální telekomunikace). Pavel je specialista na záchranu dat z mobilních telefonů a tabletů.
 
Ing. Monika Soukupová
Ing. Monika Soukupová DiS. Nastoupila do DataHelpu v roce 2015 a má na starost chod kanceláře jako Office manager a technický support.

 

 

Ing. Lucie Černá
Ing. Lucie Černá Nastoupila do Datahelpu v roce 2020 a má na starosti vedení kanceláře jako Head Office manager.
 
Kristýna Pátková, DiS.
Kristýna Pátková, DiS. Pracuje v DataHelpu jako Office Asistant Manager.
 

Naše technologické zázemí

Pravidelně investujeme do světových technologií, abychom mohli zachraňovat data ze všech možných paměťových platforem, od nejnovějších až po ty prehistorické. Celková investice se pohybuje v řádech desíti milionu korun a více.

Logo ACELabu.Logo Rusolutu. 

Logo Celllebrite

Pro poskytování nejlepších služeb na poli záchrany z disků, rekonstrukcí RAID polí, enterprise řešení, serverových disků SAS/SCAS a Fibre Channel velmi úzce od roku 2005 spolupracujeme s technologickým leaderem ACELab Europe s. r. o., navštěvujeme také jejich pravidelné konference a školení.

Vlastníme 5 plně vybavených pracovních stanic (pro mechanickou manipulaci je každé pracoviště vybaveno bezprašným laboratorním boxem). Nejnovější přírůstek je PC 3000 Portable, který umí nově připojovat SSD disky NVMe formát, a díky tomu získáváme schopnost zachraňovat data přímo přes PCI Express rozhraní.

Štěpán Mikeš v Laboxu za DataHelp

Pro práci s paměťovými kartami využíváme nejlepší technologické možnosti na trhu od společnosti Rusolut a zároveň disponujeme platnými certifikacemi pro práci.

Spider

Pro analýzu a dekrypci dat (dešifrování) používáme nástroj společnosti Cellebrite. Tento speciální software využívají i bezpečnostní složky České republiky.  

Vlastní vývoj a pomůcky

Investujeme také do vlastního soukromého vývoje, kdy si programujeme a fyzicky vyrábíme (za pomoci Ondřeje Nadrchala) utility, které nám pomáhají zefektivnit rychlost záchrany dat.

Vzhledem k tomu, že působíme přes 20 let na trhu záchrany dat, tak máme velký sklad náhradních dílů, což podstatně urychluje proces záchrany dat.

Sklad v DataHelpu.

Příklady vlastního vývoje

 • Software na třídění a filtrování dat
 • Drobné elektronické přípravky a redukce pro lepší manipulaci s mechanickými díly (např. čtecí hlavy disků) z opracovaných duralových komponentů, nebo za specificky lité pryskyřice.
 • Vlastní pájecí zařízení na manipulaci s čipy včetně formy pouzdření BGA.

Vlastní redukce z DataHelpu pro záchranu dat.

Vlastní sada nástrojů pro záchranu dat v DataHelpu.

DataHelp - Záchrana dat

Jirsíkova 1
186 00 Praha 8
Nonstop hotline: +420 775 220 440
E-mail: info@datahelp.cz
Otevírací doba:
po - čt 9:00 - 17:00
pá 8:00 - 15:30
 
 

Takhle to u nás vypadá :)

 
Datahelp centrála Datahelp centrála Datahelp centrála Datahelp centrála Datahelp centrála
 
Potřebujete zachránit data?
 • 1) Vypněte zařízení (další používání výrazně sníží šanci na záchranu dat).
 • 2) Objednejte bezplatnou diagnostiku poruchy a zjistěte cenu.
 • 3) Po diagnostice se domluvíme na postupu záchrany dat.
*Zaplatíte jen v případě úspěšné záchrany dat.

může vás zajímat:

 

zachraňujeme:

Copyright © 2024, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies