Pozor na externí disky „nastojato“

Externí disk si často lidé kupují z důvodu zálohování dat. Chtějí, aby jejich data byla v bezpečí v případě, že o ta uložená na primárním datovém médiu z nějakého důvodu přijdou. To je v pořádku, pozor však na to, na jaký externí disk svá data zálohujete. Některé externí disky jsou totiž občas pro efekt řešeny nastojato, což znamená, že jsou značně nestabilní. Kabeláž z nich vede většinou jak do sítě, tak do počítače. Roste tedy šance, že o některý z nich něco zavadí a disk převrhne.

Podle našich zkušeností takové disky doma velmi často strhne ze stolu např. pes nebo malé dítě, které se mezi kabely proběhne nebo o ně zavadí. Pokud bude v tu chvíli disk v provozu a budou se z něj načítat nebo zapisovat data, riziko poškození je vysoké. Uvnitř přenosné „skořápky“ se totiž ukrývá stejně náchylné zařízení jako ve vašem počítači nebo notebooku.

Rada DATAHELPU: Pokud má externí disk dobře plnit svou úlohu bezpečné zálohy pro vaše cenná data, dejte pozor na tom, aby byl dobře zajištěný a stabilní. Chraňte ho před jakýmkoliv možným pádem nebo nárazy v zapnutém stavu.

>> zpět na úvodní stránku o prevenci a první pomociPokazil se vám pevný disk a potřebujete zachránit data?

Kontaktujte odborníky a objednejte si záchranu dat z disku online.

>> více informací o záchraně dat z externího disku u společnosti DataHelp s.r.o.

 

může vás zajímat:

 

zachraňujeme:

Copyright © 2024, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies